Dr. Sevgi Şekerler

Ankara Lazer Epilasyon Uygulamaları

Ankara Lazer Epilasyon Uygulamaları

Ankara lazer epilasyon uygulamalarında en iyi sonuçları almak için hemen iletişime geçin! 33 yıllık tecrübesi ile Dr. Sevgi Şekerler işlem sürecinizin her anını en iyi şekilde yönlendirecek!
İçindekiler

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için konsantre bir ışık demeti (lazer) kullanan tıbbi bir yöntemdir. Kişiler koltuk altlarına, sırtlarına veya bikini bölgesine tedavi isteyebilir. 

Kalıcı değildir, ancak sonuçlar tıraştan veya ağdadan daha uzun sürer. Çoğu insanın yaklaşık altı tedaviye ihtiyacı vardır. Genellikle güvenlidir, ancak yan etkiler arasında yanıklar, yaralar veya kalıcı cilt rengi değişikliği olabilir.

Lazer epilasyon sırasında lazer, kıldaki pigment (melanin) tarafından emilen bir ışık yayar. Işık enerjisi ısıya dönüştürülür, bu da deride kıl üreten tüp şeklindeki keselere (kıl kökleri) zarar verir. Bu hasar, gelecekteki kıl – tüy büyümesini engeller veya geciktirir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin alınması işlemidir. Noninvazivdir, yani cildinizde herhangi bir kesik gerektirmez. İnsanlar bu tedaviyi vücutlarının herhangi bir yerinde alabilirler ancak en yaygın alanlar şunlardır:

 • Yüz.
 • Koltuk altları.
 • Bikini bölgesi veya kasık kıllarının çıktığı herhangi bir bölge.
 • Sırt.
 • Bacaklar.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon, seçici fototermoliz adı verilen bir işlem kullanır. Lazerden gelen ısı, çok fazla pigmente (renk) sahip hücreleri yok eder. Koyu saç çok fazla pigmente sahip olduğundan, en fazla ısıyı emer. Saç, ısıyı saç köklerine aktarır ve onları yok eder, böylece saçlar uzamaz.

Uygulamanın işe yaraması için bir kıl folikülünün anajen veya büyüme aşamasında olması gerekir. Foliküller farklı zamanlarda farklı aşamalardadır, bu nedenle çoğu insan birden fazla lazer tedavisine ihtiyaç duyar.

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

Vücut kılları fazla olan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Genellikle kozmetik bir işlemdir. Görünümünüzü veya kendi imajınızı iyileştirebilir. Birçok insan düzenli olarak tıraş olmamayı da tercih eder.

Bazen lazer epilasyon, aşağıdakilerin neden olduğu aşırı tüy büyümesini tedavi eder:

 • Hirsutizm, erkeklerin genellikle saçlarının olduğu bölgelerde kadınların koyu veya kaba saç çıkmasıdır.
 • Hipertrikoz, erkeklerin veya kadınların vücutlarının herhangi bir yerinde aşırı kıl çıkmasıdır.

Bu koşullar aşağıdakilerin sonucu olabilir:

 • Anabolik steroidler ve doğum kontrol hapları dahil bazı ilaçlar .
 • Hormon dengesizlikleri, özellikle artan testosteron veya androjen seviyeleri.
 • Kalıtsal bozukluklar, ebeveynlerden çocuklara genler yoluyla geçen durumlar.
 • Polikistik over sendromu (PCOS .
 • Hormon üreten tümörler.

Lazer epilasyon en çok kalın, koyu tüylü ve açık tenli kişilerde etkilidir. Ten rengi ve saç rengi arasındaki kontrast, saçın ısıyı emmesini kolaylaştırır. Koyu tenli veya sarı, gri, beyaz veya kırmızı saçlı kişilerde de işe yaramayabilir.

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırmamalı?

Lazer epilasyon yaptırmadan önce sağlık uzmanınızla konuşun. Aşağıdaki durumlarda prosedürden kaçınmanız gerekebilir:

 • Hamilelik
 • Akne tedavisi gibi bazı ilaçlar alıyorsanız.
 • Genital uçuklara (HSV-2) sahip olmak veya uçuklara eğilimli olmak .
 • Keloid izleri var (kabarık yara izleri).
 • Cilt kanseri geçirmiş veya geçirmiş olmak.
Ankara Lazer Epilasyon Uygulamaları Örneği

Lazer Epilasyona Nasıl Hazırlık Yapılır?

Uygulamadan önceki haftalarda, solaryumdan kaçının ve mümkün olduğunca güneşten uzak durun. Doğal veya yapay olarak bronzlaşmış cilt, lazer epilasyonu daha az etkili hale getirebilir ve yan etkilere neden olabilir.

Tedavi edilecek bölgeyi tedaviden iki ila üç gün önce tıraş edin. Lazer epilasyon tedavileri, kılların bir pirinç tanesinden daha uzun olduğu bölgelerde işe yaramaz. Tedavi başladıktan sonra, tedavi edilen bölgelerde ağda, cımbız ve tüy yolmaktan kaçının.

Lazer Epilasyon Sırasında Neler Yapılır?

Lazer epilasyon birkaç aşamadan oluşur. Sağlık hizmeti sağlayıcınız:

 • Alanı temizler.
 • İşlem sırasında takmanız için koruyucu gözlük veya gözlük sağlar. Sağlık hizmetiniz ayrıca koruyucu gözlük takar.
 • Lazer ile cildinizi tedavi eder. Bir dizi sokma gibi hissedebilir. Bazı insanlar bunu derilerine yapışan bir lastik bant olarak tanımlar.

Prosedürünüz birkaç dakika veya bir saat kadar sürebilir. Tedavi edilecek alanın büyüklüğüne bağlıdır. Duman ve yanan saç kokusu alabilirsiniz. Bu normaldir ve lazerin sıcaklığından yanan tüylerdir.

Lazer Epilasyon Sonrası Ne Olur?

Lazer epilasyon sonrası cildiniz kırmızı, şiş ve biraz ağrılı olabilir. Tedavi edilen bölgeye soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Tedavi edilen alanı doğal veya yapay güneş ışığına maruz bırakmayın. Hemen normal aktivitelere dönebilmelisiniz.

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Lazer epilasyon çoğu insan için genellikle güvenli ve etkilidir. Prosedürü yalnızca deneyimli bir sağlık uzmanı gerçekleştirmelidir.

Lazer Epilasyon Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer epilasyonun olası yan etkileri şunlardır:

 • kabarcıklar
 • yanıklar
 • Herpes salgınları.
 • Hiperpigmentasyon, çevreleyen deriden daha koyu olan cilt bölgeleri.
 • Hipopigmentasyon, çevreleyen deriden daha açık renkli cilt bölgeleri.
 • Enfeksiyonlar.
 • Yara izleri.

Lazer Epilasyonun Faydaları

Lazer epilasyonun sonuçları tıraş, ağda, cımbız veya tüy yolma işleminden daha uzun sürer.

Bazı insanlar lazer epilasyonu elektrolize tercih eder. Elektroliz, saç köklerini elektrik akımıyla yok etmek için ince bir tel kullanır. Lazer epilasyonun elektrolize göre faydaları şunlardır:

 • Daha az tedavi.
 • Tedavi sırasında daha az ağrı.
 • Batık tüy riski azalır.
Lazer Epilasyon Ankara Uygulamaları Örnek Görsel

İğneli epilasyon, kalıcı epilasyon işlemidir. Bu alandaki birçok teknoloji ışık veya lazer ile çalışmaktadır. Bu durumda yayılan ışık darbesi melanin yoluyla saç köküne taşınır. 

Bu yöntemler, az önce bahsedilen pigmentlerin çoğunu içeren saç yapıları için idealdir. Ancak, bu genellikle çok açık, beyaz veya kırmızımsı saçlarda geçerli değildir. 

Sonuç olarak, kıl folikülü ısıtılamaz ve tedavi, kalıcı epilasyonun tatmin edici olmayan bir sonucu ile sona erer. Bu engele rağmen çok hafif, kırmızı ve beyaz tüylerden bile kalıcı bir şekilde kurtulmayı başaran bir yöntem iğneli epilasyondur.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon sırasında her kıl kökünden ayrı ayrı alınır. Bu amaçla etkilenen bölgeye çok ince ve steril bir iğne batırılır ve saç köküne kadar itilir. Daha sonra doğrudan saç folikülüne bir elektrik darbesi gönderilerek onu yok eder. Bu prosedür sonunda tüylerin yeniden çıkmasını önler ve tüylerin kalıcı olarak alınmasını sağlar. Son olarak, cımbızla sadece tüyler alınır.

İğneli Epilasyon Öncesinde Nasıl Hazırlık Yapılır?

Elektro epilasyon tedavisi sırasında saçınızın minimum 2-3 mm uzunluğunda olması önemlidir. Bu şekilde etkilenen saçlar cımbız yardımı ile zorlanmadan alınabilir. Bu nedenle, önceden ağda veya epilasyon yapılması önerilmez.

Ayrıca iğneli epilasyon birbirini izleyen aşamalar halinde ilerler. Bu, esas olarak saçın büyüme döngüsünden kaynaklanır, çünkü yalnızca aktif büyüme aşamasında saç kalıcı olarak alınabilir. Bu nedenle, her tedavi sırasında, bir sonraki randevunuzda geri alınacak olan belirli bir bölgeye epilasyon yapılır. Bu, söz konusu bölgeleri saçsız hale getirmenin en etkili yoludur.

İğneli Epilasyon Sonrasında Sizi Neler Bekliyor?

İğneli epilasyon tedavinizden sonra 72 saate kadar kendinizi aşırı sıcaktan veya ıslaklıktan da korumalısınız. Bu nedenle yüzme havuzu veya sauna ziyaretleri ertelenmelidir.

Mümkünse tedavi edilen bölgede aşırı UV radyasyonundan da 6 hafta kaçınılmalıdır. En iyi ihtimalle bu bölgelerdeki cilt en az 30 SPF’li bir güneş koruyucu ile kaplanmalıdır. Ayrıca 72 saat boyunca kozmetik ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz.

İğneli epilasyon tedavinizden sonra 72 saate kadar kendinizi aşırı sıcaktan veya ıslaklıktan da korumalısınız. Bu nedenle yüzme havuzu veya sauna ziyaretleri ertelenmelidir. 

Mümkünse tedavi edilen bölgede aşırı UV radyasyonundan da 6 hafta kaçınılmalıdır. En iyi ihtimalle bu bölgelerdeki cilt en az 30 SPF’li bir güneş koruyucu ile kaplanmalıdır. Ayrıca 72 saat boyunca kozmetik ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Ankara Lazer Epilasyon Merkezi Sevamed Kliniği

Ankara Lazer Epilasyon Nerede Yaptırılır?

Ankara lazer epilasyon uygulamaları için doğru kliniği seçmek oldukça önemlidir. Hem kalıcı bir uygulama için hem de hijyenik açıdan son derece önemli olduğu için alanında uzman kişilerden tedavi almak daha faydalı olacaktır. Lazer epilasyon Ankara klinikleri arasında Çankaya’da bulunan Sevamed Kliniğini tercih edebilirsiniz. 2008 yılında Sevgi Şekerler tarafından kurulan Sevamed Ankara en iyi lazer epilasyon merkezleri arasında bulunur.

33 yıllık bir deneyime sahip olan Sevgi Şekerler, Ankara lazer epilasyon uygulamalarınızda her aşamayı en profesyonel şekilde yöneterek istediğiniz sonucu almanızı sağlar. “Önce sağlık, sonra güzellik” sloganı ile hareket eden Şekerler ile Ankara lazer epilasyon uygulamalarınız için iletişime geçebilir ve en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları

Ankara lazer epilasyon merkezleri arasında pek çok fark bulunur. Bu sebeple Lazer epilasyon fiyatları değişkenlik gösterir. Ankara lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için bizimle telefon numarımız üzerinden ya da kurumsal Whatsapp hesabımızdan iletişime geçebilirsiniz!

Diğer Hizmetlerim