Dr. Sevgi Şekerler

Ankara Selülit ve Vücut Şekillendirme Uygulamaları

Ankara Selülit ve Vücut Şekillendirme

Ankara selülit ve vücut şekillendirme uygulamalarında en iyi sonuçları almak için hemen iletişime geçin! 33 yıllık tecrübesi ile Dr. Sevgi Şekerler işlem sürecinizin her anını en iyi şekilde yönlendirecek!

Kalçalarınızda, uyluklarınızda veya kalçalarınızda pürüzlü, pütürlü bir cildiniz mi var? Bu selülit belirtisi olabilir. Selülit, belirli yağ bölgelerinin üzerindeki derinin, bağ dokusu bantları tarafından daha derin dokulara doğru çekilmesiyle oluşur. Bu düzensiz bir yüzey oluşturur.

Selülit yaygın olarak bulunur:

 • Kalçalar
 • Uyluk
 • Karın
 • Göğüsler

Selülit, farklı yağ, kas ve bağ dokusu dağılımı nedeniyle kadınları erkeklerden daha fazla etkiler. Fakat selülit sağlık açısından zararlı değildir.

Selülite Ne Sebep Olur?

Selülit, cildin altında yağ birikmesinden kaynaklanır. Bazı kadınlar buna diğerlerinden daha yatkındır. Sahip olduğunuz selülit miktarı ve ne kadar belirgin olduğu genlerinize, vücut yağ yüzdenize ve yaşınıza bağlı olabilir. Cildinizin kalınlığı da selülit görünümünü etkiler. Tüm vücut tipleri ve ağırlıktaki insanlar selülit alabilir.

Kadınlarda yağ dağılımı erkeklere göre daha belirgindir. Deri ve kas arasındaki kolajen lifleri, alttaki yağı çok sayıda cebe ayırır. Yaşlandıkça selülit daha görünür hale gelebilir ve cildiniz incelir ve elastikiyetini kaybeder. Bu, altındaki dalgalı bağ dokularını ortaya çıkarır.

Selülite şunlar neden olabilir:

 • Hormonlar
 • Kötü beslenme
 • Sağlıksız bir yaşam tarzı
 • Birikmiş toksinler
 • Genetik
 • Kilo almak
 • Hareketsizlik
 • Gebelik

Selülitte Topikal Tedaviler İşe Yarar mı?

Topikal tedaviler selülit görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olabilir, ancak etkileri uzun süreli olmayabilir. Sonuçları korumak için ürünü günlük olarak uygulamanız gerekir. 

Kremlerin cildi sıkılaştırdığı söylenir, bu da cildin daha pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlar. Ayrıca selülit görünümünü azaltabilecek nem eklerler.

Ancak kremler selüliti yok etmez. Bunun yerine, görünümünü geçici olarak azaltırlar. Yağ hücreleri hala cildin altında bulunur.

Topikal selülit kremlerinde yaygın bir bileşen kafeindir. Kafein, bölgeye kan akışını arttırır ve idrar söktürücü olarak çalışır. Bu, yağın su içeriğini değiştirebilir ve bu da selülit görünümünü azaltabilir.

Yüzde 0,3 retinol içeren ürünler , cildin dış tabakasını kalınlaştırarak selülit görünümünü azaltabilir. Sonuçları görmek için kremi altı ay veya daha uzun süre günlük olarak kullanmanız gerekecek. Retinol, ciltte kuruluk, kızarıklık ve soyulma gibi hassasiyetlere neden olabilir. Ayrıca sizi güneşe karşı hassas hale getirebilir.

Bir selülit kreminin kişisel beslenme önerileriyle birleştirildiğinde önemli gelişmeler gösterdiğini buldu. Kremin, selülit görünürlüğünü azaltmada diyet kontrolünün faydalarını arttırdığı düşünülmektedir.

Çeşitli reçetesiz ve reçeteli kremler mevcuttur. Her zaman önce küçük bir alanda cilt yama testi yapın. Herhangi bir alerjik reaksiyonunuz olup olmadığını görmek için 24 saat bekleyin.

Ankara Selülit ve Vücut Şekillendirme Uygulamaları Örneği

Selülit azaltmak için tıbbi prosedürler

Aşağıdaki tıbbi prosedürler bir doktor veya dermatolog tarafından yapılabilir. Sağlık uzmanınız, hangi tedavinin sizin için en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Soğuk Lipoliz

Cryolipolysis veya CoolSculpting, cildin altındaki yağ hücrelerini dondurarak selüliti ortadan kaldıran invaziv olmayan bir prosedürdür. Bu, yağ hücrelerinin parçalanmasına ve içeriğinin vücut tarafından emilmesine neden olur. Bir inç yağı eritmek için birkaç tedaviye ihtiyaç vardır. Selülitte gözle görülür bir azalma görmek üç ila dört ay sürebilir.

Ultrason

Ultrason, karın ve uyluk bölgesindeki yağları hedef almak ve ortadan kaldırmak için ses dalgalarını kullanan invaziv olmayan bir prosedürdür. Sonuçlar iki veya üç ay sürer. Ultrasonu başka bir selülit tedavisi ile birleştirmeniz önerilir.

Hücre Zarı

Cellfina cerrahi olmayan bir işlemdir. İşlem sırasında, uyluk ve kalçalardaki selülitten kurtulmak için cilt altındaki sert bantları kırmak için bir iğne kullanılır. Sonuçlar üç gün gibi kısa bir sürede görülebilir ve üç yıla kadar sürebilir.

Akustik Dalga Tedavisi

Bu tedavi selüliti azaltmak için geliştirilmiştir. Vücudun selülite eğilimli bölgelerinde bağ dokusunu titreterek çalışır. Bu, kolajen üretimini uyarmaya ve artırmaya, cildin görünümünü, dokusunu ve elastikiyetini iyileştirmeye yardımcı olur. Sonuçları görmek için birkaç seansa ihtiyaç vardır.

Lazer ve Radyofrekans tedavileri

Bu tıbbi tedaviler, selüliti tedavi etmek için radyofrekans teknolojisi, kızılötesi ışık ve diyot lazer enerjisinin kombinasyonlarıyla doku masajını kullanır. Isı ve emme de kullanılabilir.

Cellulaze, cilt altındaki selüliti farkedilir hale getiren sert bantları parçalayan bir tür lazer tedavisidir. Ayrıca cildinizi kalınlaştırabilir. İyileştirmeler, bir dizi tedaviden sonra görülür ve altı ay veya daha uzun sürebilir.

Vakum Yardımlı Hassas Doku Salımı

Bu prosedür, küçük bıçaklar içeren bir cihazla cilt altındaki sert bantları kırar. Bantlar kesilir, bu da dokunun çukurlu cildi doldurmak için yukarı doğru hareket etmesine izin verir. Sonuçlar üç yıla kadar sürebilir.

Karboksiterapi

Bu prosedür sırasında, bir teknisyen cildin hemen altına karbondioksit sokar. Bunun, bölgeye kan akışını arttırdığı ve selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olabileceği düşünülmektedir. Rahatsızlık ve geçici morarma yaşayabilirsiniz. 7 ila 10 seans sonunda sonuçları ciddi şekilde görebilirsiniz.

Ankara Selülit ve Vücut Şekillendirme Uygulamaları Örneği 2

Mikrodermabrazyon

Bu tedavi , cildi pul pul dökmek için alüminyum oksit veya tuz kristalleri kullanır. Bu küçük parçacıklar, yaşlanan cildi nazikçe eksfoliye eder ve yeni cilt hücrelerini uyarır. Birkaç tedaviye ihtiyacınız olacak.

Endermoloji

Endermologie, cildiniz vakum benzeri bir aletle kaldırılırken derin masaj yaptırdığınız bir kaplıca tedavisidir. 12 aya kadar sürebilen sonuçları görmek için birkaç seansa ihtiyacınız olacak. Bazı morarmalar olabilir.

Selülit azaltmak için ev ilaçları

Selülit tedavisinde kullanılan birkaç popüler ev ilaçları vardır, ancak bunların çoğu bilimsel kanıttan yoksundur. Bu ev ilaçları, yaşam tarzınızdaki ve egzersiz alışkanlıklarınızdaki iyileştirmelerle birlikte bir öz bakım rutininin parçası olarak kullanılabilir.

Egzersiz yapmak

Egzersiz, selülitin daha az fark edilir olmasını sağlayan vücut yağını azaltmanıza yardımcı olabilir. Aerobik egzersizi ve kuvvet antrenmanını birleştiren bir egzersiz programı seçin. 

Bu, vücut yağını yakmanıza ve kaslarınızı güçlendirmenize ve tanımlamanıza yardımcı olacaktır. Daha kaslı bir vücut daha pürüzsüz ve daha sıkı görünecek ve hissedilecektir.

Vücudunuzun selülite eğilimli bölgelerine odaklanan bir egzersiz rutini oluşturun.

Kuru Fırçalama

Bu tekniğin kan ve lenf akışını uyardığı, ölü deri hücrelerini çıkardığı ve yeni hücre büyümesini teşvik ettiği söylenir. Detoksifikasyonu destekleyebilir ve sinir sisteminizi uyarabilir .

Kuru cildi beş dakikaya kadar nazikçe pürüzsüz hale getirmek için doğal bir bitki lifi veya vücut fırçası kullanın. Ayaklardan başlayabilir ve yukarı doğru hareket edebilirsiniz. Uzun sıvı darbeleri veya dairesel hareketler kullanın. Bu en iyi banyo veya duştan önce yapılır.

Kahve Telvesi

Kahve telvesini pul pul dökmek için kullanmak, ölü hücreleri çıkarmanın, yeni hücre büyümesini teşvik etmenin ve cildi sıkılaştırmanın popüler bir yoludur. 

Kahve telvesini tek başına kullanabilir veya hindistancevizi yağı, zeytinyağı veya şekerle karıştırabilirsiniz. Etkilenen alanı birkaç dakika boyunca hafifçe ovalayın. Karışımı durulamadan önce 10 dakika cildinizde bırakmayı da deneyebilirsiniz.

Kahve telvesi şişkinliği azaltabilir, kan dolaşımını uyarabilir ve lenf akışını teşvik edebilir. Ancak, bu iddiaları destekleyecek hiçbir bilimsel araştırma yoktur.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi tüketmek kilo vermeye yardımcı olabilir. Günde üç kez bir çorba kaşığı seyreltilmiş elma sirkesi için. Veya eşit miktarda elma sirkesi ve su karışımı kullanın ve cildinize uygulayın.

Ankara Selülit ve Vücut Şekillendirme Uygulamaları Örneği 3

Yaşam Tarzı Değişiklikleri

Diyetiniz selüliti etkileyebilir, bu nedenle dengeli, sağlıklı bir diyet yemek önemlidir. Sağlıklı bir diyet, sağlıklı bir kiloyu korumanıza da yardımcı olabilir. Vücutta toksin ve yağ birikmesine neden olabilecek işlenmiş ve yüksek şekerli gıdaları azaltın ve lif alımınızı artırın.

Dehidrasyon, selüliti daha belirgin hale getirebilir. Su vücudunuzu temizler ve selülite neden olabilecek toksinleri uzaklaştırır. Su alımınızı artırmak için bir noktaya gelin. Kadınların her gün en az dokuz bardak su içmeleri önerilir.

Vücudunuzu toksinlerden arındırmak, selülite katkıda bulunan depolanmış toksinleri azaltarak selüliti en aza indirmeye yardımcı olabilir. Diyet ve yaşam tarzı yoluyla vücudunuza koyduğunuz toksin miktarını ortadan kaldırmaya veya önemli ölçüde azaltmaya çalışın. Bu, sigara içmek ve içmek gibi şeylerden kaçınmayı içerir.

Diğer Hizmetlerim