Dr. Sevgi Şekerler

kalici-makyaj-uygulamasi

Ankara Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı makyaj Ankara uygulamalarında en iyi sonuçları almak için hemen iletişime geçin! 33 yıllık tecrübesi ile Dr. Sevgi Şekerler işlem sürecinizin her anını en iyi şekilde yönlendirecek!
İçindekiler

Kalıcı makyaj ya da diğer adıyla Permanent Make-Up, yapılış tarzı farklı olsa da temelde bir dövme işlemidir. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında boya maddeleri tek kullanımlık iğnelerle cilt tabakasına enjekte edilir.

Kullanılan tüm boya maddeleri natureldir. Kalıcı makyajda kullanılan boyaların tamamı katkı maddesi ve boya içermez. Kalıcı makyaj yöntem olarak bir mikro pigmentasyon uygulamasıdır. Kozmetik dışında da pek çok sebep için uygulanır. Örneğin, genetik ya da kemoterapi gibi sebeplerden dökülen kaşlar için uygulanabilir.

Kalıcı makyaj uygulaması ile kaş tasarımından dudak rengine kadar pek çok anlamda yararlanabilirsiniz. Kalıcı Makyaj Ankara için 33 yıllık tecrübesi ile Doktor Sevgi Şekerler tarafından uzmanlıkla uygulanır. Ankara kalıcı makyaj fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu işlemleri için çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj nedir sorusu için, kalıcı makyaj uygulaması, tek kullanımlık iğneler yardımı ile doğal boyaların deri altına işlenmesi işlemidir. Tek kullanımlık iğneler yardımı ile katkı maddesi içermeyen boyalar deri altına enjekte edilir.

Tam anlamıyla bir dövme uygulaması olmasa da uzun süreler kalıcıdır. Micropigmentasyon ve Microblanding olmak üzere iki farklı teknikle uygulanabilir. Her iki yöntem de istek ve vücut bölgesi özelinde tercih edilir. Kalıcı makyaj genellikle göz, dudak ve kaş bölgelerine uygulanır.

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulamaları cildin pek çok yerine uygulanır. Aşağıdaki listede kalıcı makyaj uygulamaları listelenmiştir:

  • Dudak renklendirme,
  • Dudak kontürü,
  • Kalıcı dipliner,
  • Kalıcı eyeliner,
  • Kalıcı fondöten,
  • Kalıcı allık,
  • Kaş şekillendirme,
  • Kaş boyama,
  • Yara izi kamuflajı,
  • Yanık kamuflajı
Ankara Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj, sterilize mikro iğneler vasıtasıyla hazırlanan boyalar ile cilde uygulanır. İstenilen renkler bu iğneler sayesinde cilt tabakasının üstüne enjekte edilir. Dövmenin aksine kalıcı makyajda çok daha az acı hissedilir.

Kalıcı makyaj Ankara Sevamed Polikinliğinde Doktor Sevgi Şekerler, anestezi içeren kremler ile cildinizde hiç acı hissetmemenizi sağlar. Uygulama bittikten hemen sonra gündelik yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

Kalıcı makyaj farklı tekniklere sahiptir. Bu teknikler boya, uygulanan bölge ve kişinin isteğine göre şekillenir. Bu sebeple ilk randevu sırasında beklentilerinizi tam olarak doktorunuza açıklarsanız eğer sizin için en doğru tavsiyeleri yapacaktır.

Kalıcı makyaj Ankara bölgesindeki kliniğimizde son teknoloji ekipmanlarla uygulanır. 33 yıllık doktor tecrübesine sahip olan Sevgi Şekerler, size en iyi tedavi süreçlerini sağlar.

Kalıcı Makyajda Mikropigmentasyon Yöntemi

Kalıcı makyajda uygulanan mikropigmentesyon yöntemi yara, yanık, skar gibi pek çok izin gizlenmesinin yanı sıra, vitiligo gibi hastalık izleri, kemoterapi sonrası kaş dökülmesi, saç dökülmesi gibi durumlarda kamuflaj için uygulanır. Bunların yanı sıra, eyeliner, kaş stilize etme, lipliner gibi estetik sebepler için de sıklıkla tercih edilir.

Mikropigmentasyon hem hızlı hem de acısız bir işlemdir. İşlem, uygulanacak bölge ve büyüklüğüne göre 30 dakika ile 2 saat arasında değişir. Uygulama sırasında oluşabilecek olası şişlik, kızarlıklık gibi durumlar 24 saat içerisinde normale döner.

Mikropigmentasyon uygulaması sonrasında uygulanan bölgeye 3 gün boyunca su değmemelidir ve 1 hafta boyunca havuz, sauna gibi yerlerden uzak kalınmalıdır. Cildin doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmaması için güneş kremi kullanılmalıdır.

Mikropigmentasyon’da kullanılan boyalar doğal olduğu için zamanla ciltten silinerek kaybolur. İşlemin kullanım süresi cilt yapısından yaşına kadar pek çok farklı faktöre bağlıdır. Daha uzun süreli kullanımlar için belirli aralıklarla tazelenebilir.

Kalıcı Makyajda Mikroblading Yöntemi

Mikroblading yöntemi, kıl tekniği uygulanarak kaş çizme, stilize etme uygulamasıdır. Sterilize iğnelerle kaş kılıyla benzerlik gösteren kıllar derinin altına boya ile birlikte zerk edilir. Kaş dökülmesi problemi yaşayan ya da kaşlarını daha estetik bir görünüme kavuşturmak isteyen kişiler bu yöntemi tercih edebilir. Mikroblading Kalıcı Makyaj Ankara içerisinde Sevamed Kliniğinde uygulanır.

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Ankara Örneği

Ankara Kalıcı Makyaj Uygulaması: Kalıcı Dudak Renklendirme ve Dudak Kontürü

Kalıcı makyaj ile dudak renklendirme uygulaması oldukça yaygındır. Yaygın olmasının sebeplerinin başında hızlı ve ağrısız bir yöntem olması gelir. Dudak renklendirme işlemi sırasında dudak çerçevesinin dışına çıkılmaz ve doğallık korunur.

Dudak rengi, zaman içerisinde parlaklığını yitirebilir bu sebeple kalıcı makyaj yöntemi oldukça doğal bir işlemdir. Kalıcı makyaj sırasında kullanılan doğal boyalar steril iğneler yardımı ile dudak altına enjekte edilerek dudağa istenilen rengi verir.

Kalıcı makyajda dudak renklendirmesi dışında dudak kontürü işlemi de uygulanır. Dudak kontürü işlemi için doğal dudak rengi baz alınır. Kontür için renk seçimi yaparken doğal renginizin dışına çok fazla çıkmamanız tavsiye edilir. Ankara kalıcı makyaj işlemi öncesinde Sevgi Şekerler, boyalar ve uygulama hakkında detaylı bilgilendirme ve tavsiyelerde bulunur.

Ankara Kalıcı Makya Uygulaması: Kalıcı Dipliner

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altındaki kirpik çizgisi bölgesine kalıcı makyaj uygulaması yapılmasıdır. İşlem öncesi kişinin ten rengine uygun bir renk seçilerek boyalar hazırlanır. Daha sonra göz kapağının alt kısmına dipliner çekilir.

Kişi bu örnek tasarımı beğenirse uygulama aşamasına geçilir. Uygulamaya başlamadan önce bölgeye anestezik kremler sürülür ve ağrı hissedilmez. Kalıcı dipliner uygulaması 30 dakika ile 1 saat arasında sürer. İşlem tek seanstan oluşmakta olup seans boyunca ağrı hissedilmemektedir.

Kalıcı dipliner uygulamasından sonra şişlik ve morluk oluşabilir ve bu çok normaldir. Uygulama sırasında kullanılan boya ve malzemelerin cilde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Sağlığa olumsuz etki bırakmaz. Kalıcı dipliner uygulaması 1.5 – 3 yıl kalıcılığa sahiptir. Uygulamanın profesyonel sürecinden sonra kriterlere uyulması ve bu durumlara dikkat edilmesi gerekir. İyileşme süreci kalıcılık açısından oldukça önemlidir.

Ankara Kalıcı Makyaj Uygulaması: Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Eyeliner, göz kapağının üst bölgesine yapılan kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Kişinin tercihine göre kuyruklu veya kuyruksuz yapılabilen bu uygulama her gün Eyeliner çekmenizi gerektirmeyen pratik bir işlemdir.

Göz kapağı cildin diğer bölgelerine göre daha ince ve hassas olduğu için kalıcı eyeliner uygulamalarında kullanılacak boya ve ekipmanlar buna göre seçilmelidir.

Kalıcı eyeliner uygulaması yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında gerçekleştirilir. Göz kapağına uygulama öncesi istenilen kalınlık ve uzunlukta numune tasarımı yapılır. Bu tasarımın onaylanması ile kişi uzman tarafından kalıcı hale getirilmeye başlanır. İşlem öncesi bölgeye anestezik krem sürülmediği için ağrı hissedilmez.

Kalıcı eyeliner tamamen kalıcı bir uygulama değildir. Kalıcılığı 1.5 – 2 yıl arasında değişmektedir. Bu süreyi en fazla 3 yıla kadar uzatmak mümkündür.

Kalıcı Makyajın Artı ve Eksileri

Ankara Kalıcı Makyaj Uygulamaları Artı ve Eksileri

Ankara Kalıcı Makyaj için Sevamed Kliniği

Kalıcı makyaj Ankara Sevamed Kliniği’nde son teknoloji ekipmanlar ve Sevgi Şekerler’in 33 yıllık deneyimi ile en etkileyici sonuçları doğurur. Ankara kalıcı makyaj merkezleri arasında oldukça iyi bir üne sahip olan Sevamed ile dudak, dipliner, eyeliner fark etmeksizin tüm kalıcı makyaj uygulamaları en iyi şekilde gerçekleştirilir. Ankara kalıcı makyaj uygulamaları için hemen bizimle iletişime geçebilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz!

Ankara Kalıcı Makyaj Fiyatları

Ankara kalıcı makyaj fiyatları uygulamaya ve beklentilere göre değişkenlik gösterir. Fiyat ve uygulama süreçleri için bizimle iletişime geçebilir ve en doğru yanıtı en kısa sürede alabilirsiniz! Kalıcı makyaj uygulamaları dışında Ankara lazer epilasyon hizmetleri için de en iyi seçeneklerden biri olan Sevamed, sağlığın ve güzelliğin kapılarını sizler için sonuna kadar aralıyor!