Dr. Sevgi Şekerler

Ankara Medikal Cilt Bakım Uygulamaları

Medikal Cilt Bakımı Ankara

Ankara medikal cilt bakım uygulamalarında en iyi sonuçları almak için hemen iletişime geçin! 33 yıllık tecrübesi ile Dr. Sevgi Şekerler işlem sürecinizin her anını en iyi şekilde yönlendirecek!

Medikal cilt bakımı, cildin temizlenmesi ve tazelenmesi için yapılan bir işlemdir. Bu işlem genellikle evde kişisel bakım olarak, günlük ve profesyonel olmayan ürünlerle yapılır. Medikal cilt bakımı, cilt problemlerini de profesyonel ürünlerle daha tedavi odaklı çözerek bakım ve tazeleme işlemini bir uzman tarafından yapılmasıdır. Ankara medikal cilt bakımı uygulaması için Sevamed kliniğini tercih edebilirsiniz. Sevamed, 13 yıllık tecrübe ile en iyi sonuçları sunar.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Tıbbi düzeyde cilt bakımı, tezgah üstü ürünlerden daha yüksek standartlarda üretilen belirli ürünler için kullanılan terimdir. Hem estetik hem de tıbbi faydalar sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir.

Bunlara ‘kozmesötikler’ -kozmetik ve farmasötiklerin bir karışımı- denir çünkü aktif bileşenlerinin cilt üzerinde olumlu bir etkisi olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Tıbbi sınıf cilt bakım ürünleri, kapsamlı bir konsültasyon ve değerlendirmenin ardından yalnızca nitelikli ve deneyimli bir estetik pratisyen tarafından sağlanmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı, temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezini çıkarma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Medikal cilt bakımında ilk adım cilt yüzeyinin temizlenmesi ve cildin ölü hücrelerden arındırılmasıdır. Ölü hücrelerin arındırılması, alttaki taze cildi ortaya çıkararak daha tedavi odaklı bir işlem uygulamak için önemlidir.

Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşar ve genişler. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve bu sayede ciltte iz kalmaması sağlanır. Ardından sterilizasyon ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşamasına geçilir ve medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal cilt bakımında cilt altı bazı serumların emilmesi için yapılır ve sıkılaştırma için ek cihazlar kullanılabilir. Uygun adımlar uygulanır ve ciltte ilk etki tedavi olarak başlar.

Medikal Cilt Ne Kadar Sürede Tekrarlanmalıdır?

Medikal cilt bakımının uygulama aralıkları en fazla 35 günde bir olmalıdır. Söz konusu tedavi düzenli olarak yapılırsa ciltteki yaşlanma sorunları önemli ölçüde azalır ve kontrol altına alınır. Bu nedenle en geç 25 veya 35 günde bir uygulama yapılması önemlidir. Düzenli uygulamalarda günlük cilt bakımına da özen gösterilmesi durumunda uygulama aralığı uzayacaktır.

Medikal Cilt Bakımı Ankara Uygulamaları

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımının cildi faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Cilt tonu dengelidir.
 • Yüzey çizgisi ve lekeler işlenir.
 • Cilt yağlanması kontrol altına alınır ve kuruma, yağlanma gibi sorunlar dengelenir.
 • Makyaj ihtiyacı kritik olarak azalır.
 • Sıkma elde edilir.

Medikal Cilt Bakımında Cilt Analizi

Cilt görüntüleme sistemleri polarize, ultraviyole ve çapraz ışıklar yardımıyla cildinizin üst yüzeyinin ve sağ alt tabakasının yapısının objektif olarak değerlendirilmesini sağlar.

Medikal görüntüleme sistemleri aynı cilt tipi ve yaş grubundaki kişileri birebir karşılaştırarak cildin iyi ve kötü yanlarını ortaya çıkararak tedavinin programlı olarak ayarlanmasına yardımcı olur. 

3 boyutlu analiz imkanı sağladığı gibi kişiye yapılan tedavinin yanıtını da takip etmemizi sağlar ve cilde herhangi bir tedavi uygulanmaması durumunda 5-7 yıl içinde oluşabilecek değişiklikler gösterilir.

Cilt Analiz Sistemi ile:

 • Güneş lekeleri
 • Kırışıklıklar ve astar
 • gözenekler
 • çillenme
 • Kırmızı noktalar, kılcal damarlar
 • Porfirinler
Ankara Medikal Cilt Bakımı Uygulamaları

Ankara Medikal Cilt Bakımı Nerede Yaptırılır?

Medikal cilt bakımı, herkesin cilt sağlığı için uygulaması gereken yöntemlerin başında gelir. Daha sağlıklı bir cilt için mutlaka belirli aralıklarla uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Ankara cilt bakımı merkezleri arasında bulunan Sevamed Kliniği, Ankara cilt bakım merkezleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Medikal cilt bakımı Ankara uygulamalarınız için 33 yıllık tecrübeye sahip olan Dr. Sevgi Şekerler’i tercih edebilirsiniz.

Özel kliniğinde hastaları ile birebir ilgilenen ve tüm süreçleri baştan sona en profesyonel şekilde sağlayan Sevgi Şekerler, Ankara’da en iyi cilt bakımı uygulayan doktorların başında gelir. Bu sebeple güvenle cildinizi Sevamed Kliniğine emanet edebilirsiniz.

Ankara Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Ankara Medikal cilt bakımı fiyatları, pek çok açıdan değişkenlik gösterir. Artan döviz kurlarının sağlık ve kozmetik malzemelerine etkisi farklılık gösterdiği için net bir fiyat vermek maalesef mümkün değildir. Fakat Sevamed Ankara cilt bakımı fiyatları için bizimle hemen Whatsapp üzerinden ya da telefon numaramızla iletişime geçerek en kısa sürede sorularınıza yanıt bulabilirsiniz!

Diğer Hizmetlerim