Dr. Sevgi Şekerler

Saç Mezoterapisi Ankara

Ankara Saç Mezoterapisi Uygulamaları

Ankara saç mezoterapisi uygulamalarında en iyi sonuçları almak için hemen iletişime geçin! 33 yıllık tecrübesi ile Dr. Sevgi Şekerler işlem sürecinizin her anını en iyi şekilde yönlendirecek!
İçindekiler

Saç mezoterapisi, saç dökülmelerini tedavi etmek amacıyla yaygın kullanılan yöntemler arasında yer alır. Oldukça etkili tedavi yöntemlerinden biri olan Saç mezoterapisi Ankara Sevamed Polikinliğinde uzun yıllardır uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Pek çok hastaya deva olan Sevgi Şekerler, pek çok hastasının saç mezoterapisi Ankara tavsiye listesinde yer alır. Saç mezoterapisi hakkında detaylı bilgi almak ve tedavi sürecinizi belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saç büyümesi için gerekli olan vitamin, mineral ve amino asit kokteyllerini kafa derisine enjekte edildiği bir tedavi yöntemidir. Kokteyller, saç köklerini besleyerek saça kolayca yerleşir. Böylece ince saçları kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve saçı güçlendirmek gibi faydalar sağlar.

Saç Mezoterapisi, kafa derisinin her yerine küçük damlalar halinde enjeksiyonlar yapılan bir tekniktir. Genellikle botanik kök hücrelerin büyüme faktöründen oluşan özlerden oluşan ve vücuttaki büyümeyi destekleyen birçok farklı enjeksiyon kokteyli mevcuttur. Bu kokteyllerde kullanılan vitamin ve minerallerle saç dipleri beslenerek en iyi sonuç alınır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç Mezoterapisi, saçın büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan vitamin, mineral (Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), amino asitler ve yüzey genişleticilerin doğrudan saça enjekte edilmesidir. Mezoterapi saç derisi ve saç için çok etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede modern kozmetolojide en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir.

Bu uygulama ile aktif olmayan ampullerin uyarılması, saç köklerinin beslenmesi, kepeğin giderilmesi gibi pek çok problemin üstesinden gelebilirsiniz. Mezoterapi, deneyimli bir uzman tarafından gerçekleştirilen bir saç tedavisi yöntemidir.

Mikro enjeksiyonlar, sağlıklı saç ve saç büyümesi için gerekli vitamin ve besinleri içeren özel ilaçların uygulanmasına yardımcı olur.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

Saç Mezoterapisi Ankara Uygulamaları

Öncelikle her hasta için ayrı ayrı derlenen bir mezo kokteyli (saç mezoterapisi karışımı) maksimum sonuca ulaşmanıza ve mevcut sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacak mineral ve vitamin miktarını içerir.

Önemli: İşlem sayısı doktor tarafından belirlenir. Yararlı bileşenler ampulle verilirken, cildin üst katmanları harici yöntemlerle yabancı maddelerin girmesine izin vermez. Bu nedenle, ampuller canlılık ile doldurulur ve bunun sonucunda saçın durumu iyileşir:

 1. Saç dökülmesi yavaş yavaş durur
 2. Saç büyümesi başlar
 3. Yağ bezlerinin aktivitesi azalır, bukleler daha temiz, daha uzun ve daha dolgun görünür
 4. Ampullere verilen kan akışı ve oksijen artar
 5. Kepek azalır
 6. Saç fırçası ve şekillendirme sırasında saç yoğunluğunda, pürüzsüzlüğünde, parlaklığında iyileşme görülür.
 7. Önemli: Sonuçtan emin olmak için işlem öncesi ve sonrası fotoğraf çekmeye değer.

Etkili

Tedavinin etkinliğini merak ettiyseniz, kesinlikle işe yaradığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz! Mezoterapi saç dökülmesine karşı kesinlikle etkilidir. Aslında, onu PRP yani trombositten zengin plazma ile birleştiğinde çok daha iyi sonuçlar almak mümkündür.

Güvenli ve Acısız

Daha invaziv, cerrahi tedavilerle karşılaştırıldığında, mezoterapi, saç dökülmesiyle mücadele söz konusu olduğunda kesinlikle daha güvenli bir alternatiftir. Ayrıca, genellikle çevreleyen dokuya zarar vermez ve amaçlanan işi yapar.

Saç Derisini Geliştirir

Saç mezoterapisi saç köklerini canlandırmanın yanı sıra saç derisinin de gençleşmesini sağlar. Enjeksiyonları kullanarak delme prosedürü yeni kan damarlarının gelişmesine izin verir ve bu nedenle saç derinizi gençleştirmeyi başararak saçınızın daha uzun, daha parlak ve daha kalın olmasını sağlar.

Kafa Derisindeki İltihabı Azaltır

Belirtildiği gibi, saç mezoterapisi kafa derisindeki mikro iltihabı kontrol eder. Yani kepek veya kaşıntı yaşıyorsanız, mezoterapinin hepsini halledeceğinden ve saç derinizi daha sağlıklı hale getireceğinden emin olabilirsiniz.

Saç Mezoterapisinin Dezavantajları

Saç mezoterapisinin olumsuz yanı, işlemin biraz ağrılı olmasıdır. Genelde bu ağrı ve ızdırabın şiddeti kişinin dayanıklılığına göre değişir. Kafa derisinin sürekli delinmesi ile hasta ağrı hissetmeye başlar. Bu, kişinin bireysel duyarlılığı ve doktorun uzmanlığı gibi faktörlerden etkilenir. Tedavi sonrasında ciltte ödem gibi sorunlar oluşabilmekte ve hastanın cildinde kaşınmalar olabilir. Ortalama bir tedavi için hastaya en az 10 seans uygulanır.

Ankara Saç Mezoterapisi Uygulamaları

Saç Mezoterapisinin Yan Etkisi Var Mı?

Saç mezoterapisinin çok fazla yan etkisi yoktur. Aslında, non-invaziv olduğu için çoğu insan prosedürü aldıktan hemen sonra normal aktivitelerine dönebilir. Yalnızca bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa, o zaman biraz kaşıntı olabilir. Bunun için tedavi öncesinde doktorunuzu bilgilendirin. Size en doğru yönlendirmeyi sağlayacaktır.

Hangi Sebeplerle Saç Mezoterapisi Yapılır?

Saç mezoterapisi aşağıdaki durumlarda tedavi yöntemi olarak kullanılabilir:

 • Aşırı saç dökülmesi
 • Yağ bezlerinin parçalanması ile ilişkili kafa derisinin sebore;
 • Kepek
 • Çizik ve kuru kafa derisi
 • Artan saç kırılganlığı ve bölünmüş saç
 • Bazal alanda hacim kaybı
Ankara Saç Mezoterapisi Ankara Uygulamaları Örneği

Allopatik ve Homeopatik Kokteyllerin Saç Mezoterapisinde Kullanım Amacı Nedir?

Saç mezoterapisinde kokteyl kullanımı saçı bir şekilde tedavi eden bir yöntemdir. Allopatik kokteyller kişinin anında fark edeceği etkiyi gösteren bir tedavi yöntemi olmuştur. Homoeopatik kokteyl saçın kendini iyileştirmesine yardımcı olur.

Bu iki kokteyl saç mezoterapisinde kullanılarak uzun süreli etki sağlanır. Yağ ve kimyasal bileşenler kullanılmadan sulu bir çözelti ile oluşturulan bitki elementleri, kokteyller sayesinde birleştirilir.

Bu tedavi uygulandıktan sonra vücut potansiyelini fark eder ve aktif hale gelir. Saçların güzel görünmesini sağlamanın yanı sıra vücudunda herhangi bir sorun olduğundan şüphelenen kişiler için de uygun bir tedavi yöntemi olarak sunulabilir.

Saç mezoterapisi, etken maddelerin deri altına bazı aletler kullanılarak uygulanır. Bu uygulamadan sonra kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Mezoterapi uygulaması için özel tasarlanmış ince iğneli şırıngalara ihtiyaç vardır. Enjeksiyon tedavi yöntemleri ağrısız olarak görülmektedir ancak bu uygulamaların süresi daha uzundur. Bazı insanlar başlarının ve kulaklarının arkasında rahatsızlık hissedebilir. Ama bu ağrı uzun sürmez.

Saç mezoterapisi sonrası hastanın dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir?

Saç mezoterapisinden sonra bazı durumlar yapılmamalıdır. İşlem sonunda saç yıkanmamalıdır. Yaklaşık 4 gün boyunca kişi kirli saçlarla ayakta durmalıdır. Su ve şampuan kullanımı tedaviyi olumsuz etkiler, bu da iyileşme sürecini uzatır. Güneş ışığına maruz kalmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Tedaviden sonra havuza veya banyoya girmek de yasaktır. Enjeksiyon bölgeleri tamamen iyileşene kadar saç bölgesine masaj yapmak sakıncalıdır. Bunlara ek olarak alkollü içeceklerin kullanılması mezoterapinin etkisini olumsuz yönde etkileyecektir.

Ankara Saç Mezoterapisi için Sevamed!

Saç mezoterapisi Ankara içinde pek çok doktor tarafından uygulanır. Bu doktorlar arasında 32 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sevgi Şekerler, Ankara saç mezoterapisi uygulamalarında en deneyimli doktorlar arasında yerini alır. Tedaviye gelen pek çok hasta saç mezoterapisi Ankara tavsiyelerinde Sevamed Polikinliği’nden bahseder. Oldukça titiz ve profesyonel bir şekilde yürütülen tedavi süreci sonrasında saçlarınızdaki tüm sorunlar çözülecek! Ayrıca saç dışında lazer epilasyon Ankara işlemleriniz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Ankara Saç Mezoterapisi Fiyat 2022

Saç mezoterapisi Ankara fiyatları tedavi sürecine ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Net bir fiyat vermek ne yazık ki mümkün değildir. Saç mezoterapisi fiyatları, tedavide kullanılacak kokteyllere ve sürece göre şekillenir. Tedavi süreçleri hakkında bilgi almak, muayene olamk ve saç mezoterapisi fiyatları için Sevamed Polikinliği ile iletişime geçebilir ve en doğru bilgilere ve tedavi süreçlerine kısa sürede ulaşabilirsiniz!